Hvorfor teste?
Du får raskt vite om personen har Covid-19-viruset i kroppen nå. Ansatte kommer raskere ut av karantene.
Du får raskt vite om personen har Covid-19-viruset i kroppen nå. Ansatte kommer raskere ut av karantene.
En PCR-test tas gjennom prøve fra nese/hals. Grupper av arbeidstakere kan testes på deres karantenested. Enkeltarbeidstakere kan testes hos oss. Vi tester kun symptomfrie arbeidstakere. Hvor fort resultatene kommer avhenger av testtype.
Tjenesten omfatter selve testen, gjennomføringen og administrering/tilbakemelding.
I situasjoner som i dag med store, uoversiktlige utbrudd er det av verdi å teste ansatte på arbeidsplasser regelmessig.
Tidlig i mars 2021 publiserte FHI nye tall som viser at mange av de store smitteutbruddene i Norge er knyttet til arbeidsplasser. Mens vi fikk 109 arbeidsplassrelaterte utbrudd i 2020, har det så langt i år blitt avdekket over 63 slike utbrudd. Det viser at det fortsatt er svært viktig med et godt smittevern på arbeidsplassen.
Vi tilbyr enkelttesting eller massetesting av ansatte i bedrifter. Massetesting kan bidra til å oppdage utbrudd innad i bedriften før det vokser, noe som kan spare mange bedrifter enorme summer, og gir tryggere arbeidsmiljøer for de ansatte.
- Mest utbredt i Norge
- Den mest sensitive testen, og derfor også sikrest
- Normal svartid er 1-3 dager
- Oppdager smitte når virusmengden er stor nok til å smitte
- Svartid 15-20 minutter
- Jevnlig testing kan bidra til at mer smitte fanges opp før store utbrudd oppstår
Ved positiv hurtigtest bør PCR test tas samme dag for raskt å kunne bekrefte/avkrefte et smittetilfelle.
Vi tester kun symptomfrie arbeidstakere
Om du ønsker å bestille eller vite mer om tjenesten kan du fylle ut dette skjemaet. OBS! Husk å skrive i fritekstfeltet hvor i landet du ønsker at testen skal gjennomføres!
Målgruppe: Alle virksomheter som ønsker å teste sine arbeidstakere for Covid-19.
Gjennomføringsmetode: Prøve fra nese/hals. Gjennomføres i dine karantenelokaler, evnt hos Avonova ved spesielle behov.
Pris: Etter avtale, inkludert test, tagning og administrering/tilbakemelding.
Tid til reise, rigging av utstyr og oppfølging av eventuelle positive prøvesvar kommer i tillegg. Dette faktureres i henhold til avtalt timepris i kundeavtalen.
Kontaktinformasjon: Om du ønsker å bestille eller vite mer om tjenesten kan du fylle ut skjemaet
Denne siden forsøker å forholde seg oppdatert på de nyeste retningslinjene, men for å få den mest oppdaterte informasjonen kan du besøke følgende nettsteder:
På FHIs nettsider finner du mer oppdatert informasjon.
På lovdata finner du Covid-19-forskriften.